Dziecięce zestawy muzyczne

muzykowanie

Muzyka to niezwykle istotny element w życiu każdego dziecka. Maluszek słyszy pierwsze dźwięki jeszcze w brzuchu mamy. Muzyka go uspokaja i relaksuje, podobnie jest po narodzinach. Dodatkowo muzyka korzystnie wpływa na rozwój dziecka, zwłaszcza na jego pamięć i kreatywność. Dzieciom, które od narodzin regularnie słuchały muzyki, łatwiej przychodzi nauka pisania, czytania i lepiej radzą sobie ze stresem. Warto więc nucić dziecku kołysanki, śpiewać razem z nim podczas zabaw i bawić się wspólnie zabawkami muzycznymi i instrumentami. Przyniosą one mnóstwo korzyści, a ponadto pozwolą na odkrycie i rozwijanie pasji u twojej pociechy.


Zabawki muzyczne dla niemowlaka

W muzyczny świat warto wprowadzać dziecko już od chwil narodzin przez puszczanie mu relaksującej muzyki. Od około 3. miesiąca życia niemowlę zaczyna bardziej interesować się otaczającym światem. Półroczne dzieci chętnie chwytają przedmioty w swoje rączki i bawią się na macie edukacyjnej. Warto proponować im zabawę tym, co wydaje interesujące dźwięki, np. grzechotką czy zabawką-klekotką. Maluszki z dużym zaciekawieniem spoglądają także na katarynki. Te dziecięce, zabawkowe, przypominają pudełeczko z rączką do kręcenia, które wydaje delikatne i przyjemne dla ucha melodie. Atrakcyjną zabawą będzie również mata edukacyjna z pianinkiem. Leżąc na plecach, dziecko może wciskać klawisze stopami. Leżąc na brzuszku lub siedząc, może grać rączkami. Mata z pianinkiem nie tylko bawi muzycznie, ale i stymuluje do podnoszenia się, chwytania i wciskania guzików.

Zabawki muzyczne dla malucha

Dzieci powyżej roku uwielbiają muzyczne zabawy, dlatego tym bardziej warto łączyć przyjemne z pożytecznym. Dobrym pomysłem jest pokazywanie dziecku różnych prostych instrumentów, które wydają ciekawe dźwięki. Warto jest kupić tamburyn, cymbałki, marakasy czy kastaniety. Gwarantują długie chwile zabawy i stymulują zmysły oraz motorykę. Zabawki te mogą być plastikowe lub drewniane, dostępne są zarówno pojedynczo, jak i w zestawach muzycznych. Świetnie nadają się na prezent i posłużą dziecku przed długi czas. Inną zabawką, uwielbianą przez maluchy, która pozwoli na odkrycie talentu i pasji u dziecka, jest pianinko. Dla maluszków warto jest wybrać to, którego klawisze wydają dźwięk pianina oraz mają funkcję przełączenia dźwięku na odgłosy zwierząt. W ten sposób dziecko uczy się rozpoznawać dźwięki wydawane np. przez sowę, kurę czy konia, a dodatkowo poznaje gamę i może samodzielnie układać swoje pierwsze melodie. Pianinko dla malucha może być zarówno niedużą zabawką do położenia na stoliku czy podłodze, jak i stolikiem z pianinkiem na wzór stolika edukacyjnego. Klawisze pianinka znajdziemy także przy chodzikach, jeździkach, wspomnianym stoliku edukacyjnym czy innych interaktywnych zabawkach.

Instrumenty dla przedszkolaka i starszaka

Dzieci w tym wieku bardzo lubią naśladować dorosłych, mają też swoich idoli i wielkie marzenia. Często jest to pragnienie zostania piosenkarką lub tancerką. Z myślą o małych gwiazdach powstały instrumenty muzyczne dla dzieci, np. gitara, pianinko, akordeon, flet, a nawet dziecięca perkusja. Hitem jest mikrofon ze statywem, który świetnie sprawdzi się do domowego karaoke. Zabawa może być początkiem pasji, która wprowadzi dziecko w świat prawdziwej muzyki i – być może – pozwoli kiedyś spełnić dziecięce marzenia. Jeśli widzisz, że twój smyk chętnie sięga po zabawkowe instrumenty i wykazuje zainteresowanie tematem, jest to znak, że warto zainwestować w prawdziwy instrument lub zapisać dziecko na zajęcia muzyczne. Mali tancerze również mają możliwość odkrycia swojego talentu w domu. Do tego potrzebny będzie odtwarzacz CD i płyty z największymi dziecięcymi przebojami. Jedną z ulubionych zabawek tanecznych dla przedszkolaków, starszaków, a nawet starszych dzieci jest mata do tańczenia. Zapewnia dobrą, aktywną zabawę oraz ćwiczy psychomotorykę. Dużą popularnością cieszą się także gry na konsolę, dzięki którym twój mały tancerz podszlifuje swoje umiejętności i porusza się trochę w domu.