Rudivax


    Kalendarz szczepień przewiduje obowiązkowe szczepienie dziewczynek w wieku 13 lat, jednak zaleca się aby szczepieniu poddane zostały wszystkie dzieci, zarówno dziewczynki jak i chłopcy w 12 miesiącu życia.Ponadto kobiety w wieku rozrodczym, które nie były szczepione w wieku szkolnym i nie chorowały na różyczkę (przebycie choroby musi być potwierdzone badaniami krwi) również powinny poddać się szczepieniu.Jeśli miałaś kontakt z chorym na różyczkę to szczepienie ochroni Cię przed zachorowaniem pod warunkiem, że zostanie ono przeprowadzone przed upływem 24 godzin od kontaktu z chorym. Szczepionka nie powinna być podawana osobom z ciężkimi, ostrymi zakażeniami układu oddechowego lub zakażeniami objawiającymi się gorączką.


Nazwa handlowa leku:
  Rudivax
Nazwa międzynarodowa:
  RUBELLA, LIVE ATTENUATED
Postacie występowania leku:
  liofilizat do sporządzania roztworu do iniekcji
Jak działa lek?
 • Jest to szczepionka przeciwko różyczce.
 • Ochrona przed tą chorobą ma duże znaczenie dla kobiet ciężarnych, ponieważ wirus różyczki może spowodować poważne uszkodzenia płodu.
Kiedy lek ma zastosowanie?
 • Kalendarz szczepień przewiduje obowiązkowe szczepienie dziewczynek w wieku 13 lat, jednak zaleca się aby szczepieniu poddane zostały wszystkie dzieci, zarówno dziewczynki jak i chłopcy w 12 miesiącu życia.Ponadto kobiety w wieku rozrodczym, które nie były szczepione w wieku szkolnym i nie chorowały na różyczkę (przebycie choroby musi być potwierdzone badaniami krwi) również powinny poddać się szczepieniu.Jeśli miałaś kontakt z chorym na różyczkę to szczepienie ochroni Cię przed zachorowaniem pod warunkiem, że zostanie ono przeprowadzone przed upływem 24 godzin od kontaktu z chorym.
 • Szczepionka nie powinna być podawana osobom z ciężkimi, ostrymi zakażeniami układu oddechowego lub zakażeniami objawiającymi się gorączką.
Jakie są zasady przyjmowania leku?
 • Dawkę i termin podania szczepionki ustala lekarz.
 • Szczepionka może być podawana jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.
Jakie mogą być niepożądane skutki?
 • W niewielu przypadkach może wystąpić objawy przypominające naturalną różyczkę:
 • Powiększenie węzłów chłonnych, wysypka, gorączka, bóle stawowe.
O czym należy poinformować lekarza?
 • Poinformuj lekarza o tym, że przypuszczasz bądź jesteś w ciąży!
 • Poinformuj lekarza o chorobach jakie przebyłaś w ostatnim czasie.
 • O tym, że jesteś uczulona na neomycynę.
 • O tym, że cierpisz na jakąkolwiek chorobę alergiczną.
 • O tym, że masz zaburzenia odporności immunologicznej, przyjmowałaś preparaty krwi lub gammaglobulin.
Postać farmaceutyczna preparatu:

  Rudivax (Pasteur Merieux Serums et Vaccins Lyon) liofilizat do sporządzania roztworu do iniekcji 10dawek, 10 fiol. z rozp. po 5 ml
  Rudivax (Pasteur Merieux Serums et Vaccins Lyon) liofilizat do sporządzania roztworu do iniekcji 1dawka, 10 amp. z rozp. 0,5 ml
  Rudivax (Pasteur Merieux Serums et Vaccins Lyon) liofilizat do sporządzania roztworu do iniekcji 1dawka, 1 fiol. s.subst. +rozp. 0,5 ml
  Rudivax (Pasteur Merieux Serums et Vaccins Lyon) liofilizat do sporządzania roztworu do iniekcji 1dawka, 10 fiol. s.subst.
  Rudivax (Pasteur Merieux Serums et Vaccins Lyon) liofilizat do sporządzania roztworu do iniekcji 10dawek, 10 fiol. s. subst.